czubatka

Radio Czubatka poleca:
The Shins – „New Slang”

the shinsCo ja to poprzednio napisałem? Gitara plus dobry wokal? No to w takim razie czas na powtórkę z rozrywki. Choć tym razem instrumentarium zostało poszerzone o tamburyn.

Przeczytaj całość

Radio Czubatka poleca:
The Lumineers – „Ho Hey”

Logo grupy Lumineers
Zwykły wstęp:

To zdaje się ostatnimi czasy popularny kawałek (jeśli ktoś ma inne zdanie, proponuje alternatywny wstęp). Gitara plus wokal plus dobry refren. Wygląda na to, że więcej już nie potrzeba.
Przeczytaj całość

Radio Czubatka poleca: Bronski Beat – „Smalltown Boy”

Czarnobiałe zdjęcie grupy Bronski BeatTo już nie moda na wintydż, ale najprawdziwsze retro. W czasie ech łamiących się brzóz i innych, jakże WAŻNYCH spraw dla każdego PRAWDZIWEGO POLAKA, zapraszam na krótką, historyczna wędrówkę. A może nawet chłodne opowiadanie, co po angielsku tłumaczy się jako cool story. Przeczytaj całość

Żegnaj zimo. Witaj wiosno. Radio Czubatka gra na dwa.

Tym razem Radio Czubatka zmienia nieco formę. Ale chwila tego wymaga. Astronomiczne rzecz ujmując, zima skończyła się o 12:02. Nie wiem, dlaczego akurat teraz ale muszę przyznać, że w tych sprawach jestem kompletnym dyletantem, żeby nie rzec – profanem (a jednak – rzekłem).

Przeczytaj całość

Radio Czubatka poleca: Pixies – „Where is my mind?”

U-u-u-u-STOP! Sporo osób może kojarzyć ten kawałek z filmem Fight Club (nie wiem, jaki jest polski tytuł, ale znając rodzimą myśl tłumaczeniową, to pewnie Kryształowa Zasadzka). Z tego co pamiętam, a pamiętam mało, to utwór ten usłyszałem po raz pierwszy w wykonaniu Placebo.

Przeczytaj całość

Radio Czubatka poleca: Sixto Rodriguez – „I wonder”

Okladka plyty Cold FactsZgodnie z panującą modą wintydż (tak, tak, ponoć jest taka moda), przedstawiam zapomnianego, niedawno przypomnianego, pana Sixto Rodrigueza. Uwtór I wonder znalazł się na wydanym w 1970 roku albumie „Cold Facts”. Potem niby coś tam jeszcze nagrał, sprzedał kilka płyt i rozpłynął się w powietrzu niczym coś, co się bardzo rozpływa. No i ponoć słuch po nim zaginął.
Przeczytaj całość

Radio Czubatka poleca: Mela Koteluk „Melodia Ulotna”

Radio musi grać, to i gra, Jim :) Usłyszane dzięki Balbince, ża czo bardzo dżękuję. Mela, a właściwie Malwina, prosto z, wydanej w 2012 roku, płyty Spadochron.

Przeczytaj całość

Radio czubatka poleca: Newton Faulkner – Write It On Your Skin

Zasłyszane w radiowej trójce. Zapamiętane trzy słowa: car, love, rather. Na szczęście jest coś takiego jak trójkowa playlista wszystkeigo :) Sam pan Faulkner doczekał się w polskiej wiki przeobszernego artykułu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Newton_Faulkner. Po tej jakże wyczerpującej lekturze zapraszam do lektury usznej.

Przeczytaj całość

Radio Czubatka poleca: SKUBAS – „Linoskoczek”

Coś dużo polecam, ale… naprawdę warto. Album SKUBASA (albo i nawet Skubasa) Wilczełyko ukazał się 11 września. Sam utwór obijał mi się o uszy juz od jakiegoś czasu, jednak z reguły wypadał z głowy bez pośrednictwa mózgu. Tym razem pośrednictwo musiało być i wreszcie było.

Przeczytaj całość

Radio Czubatka poleca: Manic Street Preachers – „Motorcycle Emptiness”

Czubatkowe radio w natarciu :) Ten utwór chodził za mną od dłuższego czasu ale zawsze udawało mu się umknąć. Nie tym razem. Choć za specjalnym fanem MSP to ja nie jestem (w tym sensie, że z n azwy znam właściwie tylko ten utwór), ale Motorcycle daje radę.

Przeczytaj całość